2004

NAPSÁNO O LEDNOVÉM UNDERGROUNDU


2004Koncert přispěl na knihovnu (MF DNES, 12.1.2004)

2004
Kalábůf beat
JazzBox
Nukleární vokurky
Eggnoise
Guločar
Vladimír Merta

Jazzové a rockové kapely přitáhly do Kralup nad Vltavou přes tři stovky návštěvníků

Kralupy nad Vltavou - Přes dvacet pět tisíc korun se podařilo vybrat organizátorům benefičního festivalu Lednový underground, který se konal v sobotu v kulturním domě v Kralupech nad Vltavou.
Organizátoři sehnali výborné muzikanty, kteří přitáhli na své vystoupení v sobotu večer do Kralup přes tři sta převážně mladých návštěvníků.
Vybrané peníze jsou určené na vybavení knihovny kralupského gymnázia a obchodní akademie. „Náklady na uspořádání festivalu přesáhly podle předběžných odhadů částku čtyřiceti tisíc korun," odhadoval hlavní organizátor Filip Volák. (Zde opravena původní, chybná informace, která byla uvedena v tisku, že šlo o náklady na rekonstrukci školní knihovny...F.V.)
Oproti původnímu programu nevystoupil na hudebním festivalu Vladimír Mišík, který onemocněl, ale poslal za sebe výbornou náhradu - Vladimíra Mertu.
Ten spolu s houslistou Janem Hrubým pomalu připravil publikum na další porci skvělé hudby.
O opravdový závěr na parketu se pak zasloužily kapely Gulo Čar, Nukleární Vokurky nebo Eggnoise, ale ani zahajující Baťa a Kalábůf něžný beat ze severních Čech nenechali mnohé posluchače pokojně sedět na židlích.

STOVKY LIDÍ. V sále kulturního domu v Kralupech nad Vltavou bylo plno. Na sobotní dobročinný koncert dorazilo na tři sta návštěvníků, a na opravu knihovny gymnázia tak pořadatelé přispějí celkem pětadvaceti tisíci korunami.
NECHYBĚL JAZZ... Jazzové variace skupiny Jazzbox pomalu připravily půdu pro další interprety. Mezi nimi však nebyl Vladimír Mišík, který onemocněl.
...ANI FOLK A BLUES. Za Mišíka zaskočil písničkář na pomezí folku a blues Vladimír Merta.

Poslední aktualizace: 21. 1. 2014