2012


Lednový underground v Kralupech měl letos kulatiny

LU2012

Kašpárek v rohlíku

Xavier Baumaxa

Pub Animals

Václav Koubek

Swordfishtrombones

Zrní

Zuby nehty

Trio de JaneiroJubilejně a hned na třech scénách. To byl letošní desátý ročník již zavedeného kralupského hudebního festivalu, kde si na své přišla více než pětistovka vyznavačů snad všech hudebních žánrů, tedy s výjimkou vážné hudby a dechovky.
Nechyběli písničkáři, folkaři, punkeři, swingeři, jazzmani, rytmy ska a reggae, etnická hudba ani cikánské rytmy.
Úvodní páteční klubová scéna v divadelní klubovně hostila písničkáře a harmonikáře Vaška Koubka, folkopunk O. G. and the Odd Gifts Ondřeje Galušky, pražské kvinteto Jazzterdays a nesměl chybět kantorský JS Revival a jejich zhudebněné texty předních českých básníků.

 

Na velkém sále v sobotu 14. ledna odpoledne vystoupil bejby punkový Kašpárek v rohlíku, na který se svými rodiči přišly doslova mraky dětí. Dětem musel svůj recitál také notně přizpůsobit jinak excentrický písničkář Xavier Baumaxa, jehož posluchači s přehledem zaplnili kinosál. Ke konci večera pak diváky na velkém sále patřičně rozpohybovala českokrumlovská ska a reggae formace Pub Animals. Ještě předtím se pamětníkům připomněl dřívější Dybbuk (dnes Zuby nehty), mládež zase potěšila kladensky hutná kapela Zrní, líbili se brněnští Swordfishtrombones, jakož i osmičlenné world music Trio de Janeiro z Litomyšle. Konec večera pak patřil velmi svižným cikánským rytmům v podání Vojty Lavičky a ex-členů skupiny Bengas.

Poslední aktualizace: 21. 1. 2014